Hvorfor delta?

Effekten av #ErDuSikker? ble evaluert av Transportøkonomisk Institutt (TØI) i 2017. Evalueringen viser at elever som har deltatt i #EDS har fått økt kunnskap og sier ifra oftere enn elever som ikke har deltatt i #EDS. TØI konkluderer med at: Alt i alt ser det ut til at et tiltak slik som #EDS har effekter på ungdoms trafikksikkerhet. 

Nytteverdi for skolen

  • Innholdet i konkurransen oppfyller skolens forpliktelser i generell del.
  • Elevene får økt kunnskap om trafikk og trafikksikkerhet.
  • Konkurransen skaper engasjement og samhold på skolen og får gode tilbakemeldinger fra elever og lærere.
  • Det tar lite eller ingen tid fra undervisningen.
  • Tema er aktuelt for alle elever som er trafikanter hver dag.
  • Det er gratis for skolen å delta.
  • FEIDE-innlogging som gjør det enkelt for elevene å levere oppdrag.
  • Konkurransen er enkel å gjennomføre og skolen får alt materiell av Trygg Trafikk.

#ErDuSikker? støttes av Elevorganisasjonen (elev.no)

Har du lyst til at din skole skal delta i #EDS og sitter i elevrådet på skolen?

Slik kan du gå frem for å få din skole med:

  1. Avtal møte med skoleledelsen. Det er viktig at skoleledelsen sier ja til å være med i #ErDuSikker?.
    • Hvorfor delta i #EDS? Elever som deltar i #EDS får økt kunnskap og sier ifra oftere, det er gratis, enkelt å gjennomføre, og tar ikke tid fra undervisningen.
    • Fortell skoleledelsen hvorfor dere synes det er viktig å ha #ErDuSikker? på skolen.
    • Se og last ned informasjon om #EDS her.
  2. Hold kontakten med skoleledelsen etter møtet
    • Det kan hende at skoleledelsen trenger litt tid til å bestemme seg.
    • Hold kontakten med skoleledelsen underveis.
  3. Hvis skoleledelsen sier ja kan dere melde på skolen digitalt nedenfor.
    • Det er viktig at skoleledelsen melder på skolen og kjenner til hva det innebærer å delta.

Elevorganisasjonen anbefaler alle elevråd å jobbe for å få sin skole påmeldt #ErDuSikker?. Se mer på elev.no

Har du spørsmål?

Er det noe dere lurer på eller ønsker mer informasjon om er det bare å ta kontakt med ett av våre distriktskontor, eller Emilie Bratt Jakhelln på jakhelln@tryggtrafikk.no.

Akershus
Magnus Jordheim 41 29 30 03 magnus@tryggtrafikk.no
Aust-Agder
Paal Ove Sodefjed 905 14 511 sodefjed@tryggtrafikk.no
Buskerud
Anne Marit Jordheim 971 68 498 jordheim@tryggtrafikk.no
Finnmark
Knut Larsen 932 07 641 larsen@tryggtrafikk.no
Hedmark
Marianne Mittet Solbraa 908 80 312 solbraa@tryggtrafikk.no
Hordaland
Knut Olav Røssland Nestås 412 06 132 nestas@tryggtrafikk.no
Møre og Romsdal
Erik Hartmann 920 35 976 hartmann@tryggtrafikk.no
Nordland
Kari Vassbotn 450 24 405 vassbotn@tryggtrafikk.no
Oppland
Ivar Ringen 915 21 063 ringen@tryggtrafikk.no
Oslo
Emilie Bratt Jakhelln 920 66 895 jakhelln@tryggtrafikk.no
Østfold
Paal Gunnar Mathisen 41 45 13 06 mathisen@tryggtrafikk.no
Rogaland
Ingrid Mæland 99 38 65 60 maeland@tryggtrafikk.no
Sogn og Fjordane
Audun Heggestad 95 23 74 38 heggestad@tryggtrafikk.no
Telemark
Brita Straume 90 95 53 30 straume@tryggtrafikk.no
Troms
Elsa Klemetsen 91 57 58 60 klemetsen@tryggtrafikk.no
Trøndelag
Frode Tiller Skjervø 934 09 424 skjervo@tryggtrafikk.no
Vest-Agder
Ole Rath 92 62 63 65 rath@tryggtrafikk.no
Vestfold
Mette Magnussen 90 99 79 70 magnussen@tryggtrafikk.no